Tüm Sağlıkçılara: Kalbim Ellerinde

Kalbiyle yaşayan ve kalbiyle yaşatan, kendini sağlığa adayan, ömürlük bir tercihini sağlıktan yana kullanan kardeşim,
Kalbim, ellerinde. Saatlerin önünden ardından koşturduğu, gözlerinin altındaki renk kartelasının günden güne değiştiği bu zor günlerde benim senin kalbine itimadım tam.

Bizim evdeki hallerimiz, bir koleksiyon yaratmak gibi. Günleri topluyor, biriktiriyor, korkuları ve acıları çarpıyoruz. Umut ektiğimiz günlerin toprağı bahar görmek üzere. Oysa sen ve siz, o koleksiyonun içinde birer parça olarak deviniyor, insanlık için çalışıyorsunuz. İşini kalbiyle yapan her insan gibi yoruluyor, yıpranıyor ama dayanıyorsunuz. Siz bizim umut ektiğimiz toprağın kendisisiniz.
Ben, varlığımın bir parçası sende olduğundan o toprağın mineralini ve alüvyonunu düşünmeden edemiyorum. İyi olduğunu biliyor ve sana güveniyorum.

Bambaşka bir güç serüveni inşa eden tüm sağlıkçılar, ortak tarihimizin tanıkları olacaklar. Bizden öte, yaşamla dolu, çabayla örülü kahraman tanıklar.

Zaman neler getirecek bilinmez ama tarih bize konuşur, “Daha önce de oldu, geçecek.” der.
Psikoloji seslenir, “Kalbini hatırla – beynini aşıla, düşünceni değiştir, teslim olma. Sadece hayata teslim ol, akışta ol..” der.
Sosyoloji fısıldar, “Toplum dinamiklerimiz değişecek.” der.
Ağaç eşikten bakınır, “Bahar getiriyorum, yeşil getiriyorum.” der.
Her zerresiyle bizimle konuşan evren, sizinle buluşuyor. Her gün ellerinizde, sizinle işliyor.

Elinden geleni kalbine koyan kardeşim ve tüm sağlıkçılar,
Her günün her anında, yardım ettiğiniz her varlıkta, sözünüzle, emeğinizle, gücünüzle ve insanların kalbinde kazandığınız yer ile, tümden sizinle gurur duyuyorum.
Dünya Sağlık Haftası Kutlu & Umutlu Olsun!

Paylaşmak ister misiniz?

İPEK SÖZEN

Evrenime hoş geldiniz. Hayatta hepimizin kullandığı bir ortak noktamız var: Sözcükler. Ölümsüzlüğün icadı. Ruhlarımızın tarihini, evrenin kalbinde saklayan sihir. Bir ağacın yeşiline takılan nefes. Henüz yaşanmamış/solunmamış bir tarihin ayak sesleri. Arayışın ‘Daima!’ diye bağıran izleri...

Diğer