İPEK SÖZEN

Evrenime Hoş Geldiniz!

İpek Sözen, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro – Oyunculuk Bölümü mezunu bir oyuncu ve aynı zamanda bir yazardır. Eğitmenlik ve atölye eksenleri bu iki parçalı uzay içerisinde var olmuştur.

İkişer yıl boyunca oyuncu, reji asistanı ve dansçı olarak Eskişehir Şehir Tiyatroları ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda yer almıştır. Aynı süreç içerisinde Fikir Serisi adını verdiği çocuk oyunlarını yazmış ve sahnelemiştir.

Sanat Psikolojisi alanı üzerine çalışabilmek ve yeni bir ufuk kazanmak için bir süreliğine Berlin’e taşınmıştır. Orada Uluslararası İlkyaz Genç Yazarlar Birliği’ne dahil olmuş ve Garnitür Konservesi adlı öyküsü PEN-Venezuela ortaklığında İspanyolca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç farklı dilde yayınlanmıştır. Türkiye’de Masa, Rıhtım, Mümkün, Öykü Gazetesi, 46’lık, Litera, Aylak, Edebiyatist ve Yazı-Yorum adlı dergilerde şiir ve öyküleri yayınlanmıştır. Gülten Akın Mektup Ödülü ve Luna Yayınları Öykü Yarışması seçkilerinde öyküleriyle yer almıştır. 2022 Edebiyatist Kristal Kalem Öykü Yarışması‘nda Mansiyon ödülü almış ve yayımlanan kolektif kitapta yer almıştır.

Türkiye’ye döndüğünde Kırmızı Oda adlı dizide oynamıştır. Kişi ve markaların kurumsal kimlik yazarlığını yapmaya devam etmektedir.

Drama ve oyun kavramını tasarlamış olduğu Drama Teknikleri İle Yazarlık Eğitimi’nde bir farkındalık aracı olarak kullanmaya başlamıştır. Bu aracı destekleyecek Koçluk, Human Design Rave ABC, Access The Bars eğitimlerinin uygulayıcısı olmuştur. Tasarladığı eğitimlerde farklı kaynaklardan süzdüğü bilgiyi bütünsel bir öz haline getirip yeni bir içerik üretmiştir. Geliştirici Editörlük ve Yazar Koçluğu yapmaktadır

Yaşama daima aynı mottoyla cevap verir: “Tüm üretimlerimiz hayata ve insana katkı olsun!”

Yaşam inancı: “Bakış, her şeydir. Her şey bakıştır.”

Paylaşmak ister misiniz?
Diğer