Sesli Yazı “Yenilik”

 

İpeksi Blog yeni bir yıl için yepyeni hazırlıklar yapıyor! 

 

2020 tohumlarımızın üzerine atılan bir topraktı. Kabul… 

Toprağın altında kalan planlarımız, hayallerimiz, fikirlerimiz, sosyalliğimiz, yapıp ettiklerimiz bir bekleme sürecine girdi. Üşüdü, ısındı, nemlendi, yağmurlarla yıkandı, beslendi, durdu, dinlendi, korktu, sevindi, demlendi. Binbir duyguyla kalbimizi ve çevremizi saran bir nadas süreci başladı ve nihayet Umut yeşerdi. Her birimizde. Biz büyümek, yeşermek için cesaret ettiğimiz sürece. 

 

Son aylarımda bana bir okul olan, korkularımın kabuklarını soyan bir kitap, düşlemekten bahsediyor. Durmadan… Sınırsızca… Sonsuzca… ‘Düşle!’ diyor. İyi ya da kötü düşlediğin her şey gerçekleşir diyor. 

 

2021’in eşiğinde duran ve şu an beni dinleyen kişi, düşlediğin her şeyin gerçek olacağının garantisi verilse ne hisseder, ne isterdin?

Haydi yaz… Bir kalemle bir kağıdın izine düş… Ve yaz. 

 

Olmasın dediklerini değil, “Olsun!” dediklerini yaz.

 

“Artık…. olmasını istemiyorum.” dediklerini değil, “…. olmasını istiyorum.” dediklerini yaz. 

 

Kalbin için, fikrin için bir madde yaz. Bedenin için bir şey yaz. Aşkın, sevgin, duygun, arayışın için yaz. Bir bütün olarak sana ne gerekse onu düşle ve yaz.

 

Gerçekleşme garantisi almışcasına yaz. 

 

Yeterince düşlediğinde, anlayacaksın. Yüreğine bir gülümseme takılacak. Ferahlayacaksın. 

 

Bahsettiğim kitap, Tanrılar Okulu. Dilimize yerleşen olumsuzluk ekleri, gözümüze yerleşen siyahlar ve gölgeler, kalbimize yerleşen korkular ve şüpheler, fikrimize yerleşen mutsuz sonlu gelecek senaryoları… Hepsinin bir düş olduğunu savunuyor. Gerçekleşmek için uygun koşulları bekleyen kötü ~ karanlık düşler. Kitap İzleri bölümünde Tanrılar Okulu’nu sizinle daha detaylı tanıştıracağım lakin, yeni bir yıla adım atmadan önce bu anlattıklarım size minik bir merhaba desin istedim.

 

İstanbul’u yağmurlar yıkıyor. Ruhumuz toprak kokusuyla arınıyor. Kahvem yanı başımda… Yeni fikirler şekilleniyor. Düşlerim yazıldıkça kendine bir yenilik teması belirliyor. 2021 ha uyandı, ha uyanacak, 2020 yorgun esniyor. Düşleriniz mürekkebin ucunda sizi bekliyor…

 

Hayata katkısı olsun ? 

 

 

Paylaşmak ister misiniz?

İPEK SÖZEN

Evrenime hoş geldiniz. Hayatta hepimizin kullandığı bir ortak noktamız var: Sözcükler. Ölümsüzlüğün icadı. Ruhlarımızın tarihini, evrenin kalbinde saklayan sihir. Bir ağacın yeşiline takılan nefes. Henüz yaşanmamış/solunmamış bir tarihin ayak sesleri. Arayışın ‘Daima!’ diye bağıran izleri...

Diğer