İşte Şimdi Bahar Geldi

Kucağında yaz kokusu taşıyan, ballı bir güne uyandık. 

“İşte şimdi bahar geldi.”

Sabah kahveme güneş hareleri düştü. Günün ilk sözcükleri gölgede soluklandı. Camın önünde gerçekleştirdiğim sabah seremonisinde, güneşte kalan sol kolum ısındı, yandı. İncecik de olsa, siyah kazaklardan vazgeçme vakti başladı. Bize yaşamı yansıtan çiçekli renkler gerek.

“İşte şimdi bahar geldi.”

Havada tatlı bir koku var. İllüzyon bir yaz günü gibi… Canımız hemen buzlu kahveler çekti. Ihlamurlarla da vedalaşmak gerek. Çok yakında ceketleri de uğurlamalı. Tüm bunları düşününce ruhumda gezintiye çıkan heyecanı keyifle yaşatmalı..

“İşte şimdi bahar geldi.”

Bugün karnında yaz taşıyan bu bahar havası, bazı burunlarda alerji başlattı. Bu da bir yaz hazırlığı… Alerji bir mevsim farkındalığı. Rahatsızlık saydığımıza bile tat katan can’ım bahar, can’ım çiçek, hoş geldin!

Yeşermiş dalların gözünüze çarptığı, güneşin teninizi okşadığı, yazın ayak seslerinin ruhunuzdan öptüğü ballı bir gün olsun!

İşte şimdi bahar geldi! 

Paylaşmak ister misiniz?

İPEK SÖZEN

Evrenime hoş geldiniz. Hayatta hepimizin kullandığı bir ortak noktamız var: Sözcükler. Ölümsüzlüğün icadı. Ruhlarımızın tarihini, evrenin kalbinde saklayan sihir. Bir ağacın yeşiline takılan nefes. Henüz yaşanmamış/solunmamış bir tarihin ayak sesleri. Arayışın ‘Daima!’ diye bağıran izleri...

Diğer